«Скринька довіри» - місце, де ви можете розмістити питання, які турбують вас, побажання та пропозиції. При цьому це можна зробити анонімно.
Психологічна служба обовʼязково дасть відповідь на поставлене запитання та врахують ваші побажання та пропозиції.
Друзі! Якщо у вас виникли якісь проблеми, або просто важко на душі - тут ви можете поділитися усім наболілим чи запитати поради! Пишіть! Не будьте байдужими!
📢До уваги родин з дітьми до 17 років, які мешкають на території Криворізької громади та ВПО.
👪З радістю повідомляємо, що Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, продовжує реалізацію проєкту психосоціальної допомоги, який реалізується ГО “Відповідальні громадяни”.
При підтримці Криворізької міської ради, відкрито десять Просторів дружніх до дитини за адресами:
v вул. Ольги Басараб (Матросова) 77 (ДК Творчий,)
v вул. Груні Романової 13 (школа 98),
v вул. 21-ї бригади Національної гвардії ( школа 128),
v площа Гірницької слави 2 (ДК Південний),
v проспект Перемоги 2а (ДК Інгулець),
v Криворізький державний педагогічний університет (97 квартал) – м. Кривий Ріг, проспект Університетський 26,
v КГ № 46 м. Кривий Ріг, П’ятихатська 20а,
v КГ № 58 м. Кривий Ріг, Льотчиків 29,
v КГ №124 м. Кривий Ріг, м-н Гірницький 33А,
v КГ № 16 м. Кривий Ріг, Степана Тільги 22.
🏡До закладів зможуть звернутися діти, молодь, а також їх батьки/опікуни та отримати консультацію психолога, соціального працівника, логопеда та інших спеціалістів (за запитом попереднім запитом на гарячу лінію). Крім того, в Просторах щотижнево будуть проходити заходи, тренінги, семінари.
📍Серед активностей:
▫️творчі майстерні,
▫️групи всебічного розвитку дитини,
▫️психологічна підготовка до навчання у школі,
▫️цикл освітніх заходів для успішного батьківства, ▫️арт-терапія тощо.
Всі активності БЕЗКОШТОВНО!
Заходи допоможуть знизити рівень тривожності, покращити психоемоційний стан, розвити творчі здібності дитини, навчать розпізнавати свої емоції, розвивати навички спілкування, зосередженості, уяви. Розкажуть батькам як допомагати собі та своїй дитині протидіяти стресам та багато іншого.
🚑Також, на території громади вже працюють мобільні бригади психосоціальної допомоги до складу яких входять психолог та фахівець із соціальної роботи.
Звернутися за підтримкою можна за номером телефону гарячої лінії ГО “Відповідальні громадяни”.
066 56 70 016
📝Розклад активностей можна буде дізнатися у Телеграм каналі https://t.me/centerRC
Більше інформації про роботу ГО “Відповідальні громадяни” за посиланням Підпишись, щоб бути у курсі всіх подій
Простори Дружні до дитини від ГО «Відповідальні громадяни» та контактні данні фахівців ГО
п/п
Простір
Фахівці
Посада
1
Криворізький державний педагогічний університет – м. Кривий Ріг пр-т Університетський 26
Трофімчук Тетяна Валеріївна 0965040031
Соціальний працівник
Пархоменко Ольга Станіславівна
+38 (096) 888-94-17
Психолог
2
КГ № 46 м. Кривий Ріг, П’ятихатська 20а
Швець Анна Володимирівна +380987779158
Соціальний працівник
Вольщикова Тетяна Володимирівна
+8(067)165-35-50
Психолог
3
КГ № 58 м. Кривий Ріг, Льотчиків 29
Яцун Єлизавета Сергіївна
тел. +38 (098) 253-89-06
Соціальний працівник
Махарінська Анастасія Анатоліївна
380980337985
Психолог
4
КГ №124 м. Кривий Ріг, м-н Гірницький 33А –
Бова Артем Олегович +30981338945
Соціальний працівник
Ануфренко Тетяна Миколаївна
067-14-54-273
Психолог
5
КГ № 16 м. Кривий Ріг, Степана Тільги 22
Бондаренко Вікторія Вікторівна +38(066)389-85-81
Соціальний працівник
Субботіна Марина Миколаївна +380507559702
Психолог
6
БК «Інгулець» проспект Перемоги 2а
Василюк Тамара Григорівна
+38(098) 304-75-26
Соціальний працівник
Тувішкіна Анна Сергіївна
+380978163303
Психолог
7
БК «Південний» пл.Гірницької Слави 2
Більницька Анна Павлівна
+380983567484
Соціальний працівник
Овчаренко Наталія Анатоліївна
+38 (097)169-71-58
Психолог
8
БК «Творчий» вул.Ольги Басараб ( Матросова) 77
Бережанський Іван Михайлович
+38 (067) 926-23-48
Соціальний працівник
Міндей Юлія Володимирівна
+38 (096) 154-48-32
Психолог
9
КГ № 98
вул. Груні Романової 13
Анісімова Ілона Євгенівна
38 (098) 613-35-74
Соціальний працівник
Гуцуляк Анна Олександрівна
+38 (097) 050-33-78
Психолог
10
КНВК № 128
вул. 21-ї бригади Національної гвардії, 12
Рябова Наталія Анатоліївна
тел. +38 (097) 349-78-72
Соціальний працівник
Шолом Юлія Володимирівна
тел. +38 (096) 704-66-96
Психолог
В Україні створили нову платформу для повідомлень ПРО БУЛІНГ У ШКОЛІ - програмно-апаратний комплекс «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту». ✅ Пройшовши коротку реєстрацію на якому та створивши свій особистий профіль учасники освітнього процесу (здобувачі освіти, вчителі, батьки/чи інші законні представники) можуть повідомити про булінг. ✅ Зазначається, що якщо заяву створює дитина, то у неї буде 2 опції: не вказувати дані, які можуть її ідентифікувати, і тоді заява буде повністю анонімною, або вказати особисту інформацію, що допоможе школі та поліції розв’язати конкретну ситуацію. ✅ Якщо заяву залишають батьки чи інші законні представники, тоді створити анонімну заяву неможливо. ✅ Також на платформі є можливість ознайомся з рекомендаціями щодо того, як реагувати на булінг. ❗️Знайти та ознайомитися з програмно-апаратним комплексом «Авторизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» можна за покликанням: https://aikom.iea.gov.ua/bullying/help
Previous
Next
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ ПРО ШКОДУ НАРКОТИКІВ ПОРАДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
Найчастіше це відбувається в компанії друзів. Спровокувати перше вживання може багато чого: почуття цікавості, бажання не показуватися іншим «білою вороною», невміння сказати «Ні»; присутність в житті серйозних проблем; «На зло» комусь чи спроба вплинути на іншу людину, просто поганий настрій або звичайна нудьга. Через незнання людина впевнена в тому, що спробувати один раз — не страшно. На жаль, весь цей грізний наркобізнес побудований на тому, що перший раз ніколи не буває останнім. Пробуючи наркотик, переходячи через психологічний бар’єр, людина одночасно переступає через фізіологічні (на рівні тіла) і юридичні, і моральні бар’єри. Кожен хто вперше вживає впевнений в тому, що «зі мною все інакше, все під контролем». Ця впевненість тільки від недосвідченості!!!
ЯКІ НАСЛІДКИ МОЖУТЬ БУТИ ВІД ВЖИВАННЯ НАРКОТИКІВ?
Найголовніше — неможливість надалі жити без наркотику; — з’являється залежність на рівні біології і психіки. Велика кількість біологічних процесів в організмі людини починає відбуватися викривлено; — людина не контролює себе як раніше, це роблять за нього люди, які поставляють наркотики; — руйнується нервова система, печінка, нирки, зношується серцевий м’яз, термін життя скорочується; — прийом наркотиків ін’єкційно супроводжують невиліковні хвороби: СНІД, гепатити; — людина, що вживає наркотики, неминуче «влазить» у кримінал; — росте необхідна кількість наркотиків і витрати на їх споживання; — зникають друзі, залишаються побратими по нещастю, які в будь-який момент за дозу можуть «кинути» або підставити тебе; — відносини з родичами швидко перетворюються в кризу, так як наркозалежний приносить близьким людям тільки страждання; — життєві перспективи: хороша робота, навчання, кар’єра, власна сім’я і багато іншого стають ілюзією, недосяжною мрією; — діти у наркозалежних, якщо і народжуються, то часто з серйозними відхиленнями у здоров’ї, каліцтвами, психічними розладами; — депресія — основний стан душі; зникає тільки після прийняття чергової дози наркотику; — серед наркозалежних високий відсоток самогубств. Не рідкісні випадки, коли навіть під час першої спроби, людина гине від зупинки дихання або зупинки серця. В інших випадках може розвинутися параліч, порушується здатність говорити. Є наркотики, після навіть одноразового прийому яких може виникнути психічне захворювання.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ ПОТРАПИВ В КОМПАНІЮ, ДЕ ВЖИВАЮТЬ НАРКОТИКИ? У такій компанії зіштовхуєшся з пропозиціями «спробувати». По-іншому не буває. Питання в часі, раніше чи пізніше. Так буває завжди. У компанії небезпека по відношенню до наркотику притупляється. Ти завжди ризикуєш. Кращий вихід з цього, якщо тебе не зачаровують описані вище перспективи — піти і знайти собі більш відповідне коло спілкування. «Будь собою, поважай себе». Але якщо ти знаходишся в такій компанії — ти на «краю прірви».
ЧОМУ САМЕ ПІДЛІТКИ І МОЛОДІ ЛЮДИ НАЙЧАСТІШЕ СТАЮТЬ наркозалежними? Бо саме в підлітковому і молодому віці людина хоче знайти свою індивідуальність, відрізнятися від інших, «пробувати в житті все», звільнитися від контролю і опіки дорослих, жити так, як хочеться самому, встановлювати свої норми і правила.
ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ ВІД ПРОБЛЕМ З НАРКОТИКАМИ? По-перше, зробити для себе неприпустимою саму думку про можливість коли-небудь «спробувати»; — по-друге, потрібно навчитися говорити «НІ!!!» і собі і іншим, коли мова йде про наркотики; — по-третє, уникати компанії і місця, де вживають наркотики. Вибирати собі коло спілкування, в якому немає місця наркотикам.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТВІЙ ДРУГ ПОЧИНАЄ ВЖИВАТИ НАРКОТИКИ? Перший варіант: вплинути на те, що відбувається самому або разом з іншими своїми друзями. Найважливіший принцип — зробити так, щоб не відштовхнути від себе. Для порятунку одного використовуй всі свої знання, інформацію даної пам’ятки і будь-які інші докази, які вважатимеш вагомими. Другий варіант: якщо розумієш, що ситуація вийшла з-під контролю, поділися інформацією зі своїми або його батьками, або тими дорослими, кому ти довіряєш. Це сміливий, але не простий вчинок. Спочатку, напевно, буде чесно і правильно повідомити йому про своє рішення і причини, за якими ти зважився на цей Вчинок. Приготуйся до атаки, реакція може бути будь-якою (звинувачення, агресія і реакція-маніпуляція). Люди, які беруть наркотики, стають патологічно брехливими, зіграють будь-яку роль з правдоподібністю професіонала. Спочатку оціни, чи здатний ти протистояти майже професійному натиску у відповідь. Якщо не впевнений, поговори про це з своїми батьками. Все одно ж треба щось робити, інакше твого друга будуть великі проблеми.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДРУГ ВЖЕ СТАВ НАРКОМАНОМ? Дуже висока ймовірність того, що ти не зможеш нічого змінити в його житті; — висока ймовірність і того, що він втягне і тебе в споживання наркотиків; — якщо ти хочеш допомогти другу — виклади йому своє особисте ставлення до наркотиків, що з ним відбувається. Не сперечайся і не підтримуй з ним дискусію, намагатися щось довести марно; — позначити свою готовність допомогти йому справитися з бідою; — ніколи не сприяй в пошуку грошей, чим би він не пояснював потребу в них; — не вирішуй за нього проблеми, що виникають через прийом наркотиків, допомагай тільки тоді, коли бачиш активні дії для того, щоб змінити своє життя, будь дуже сильний і послідовний. Збери для нього інформацію про те, які медичні організації в твоєму населеному пункті займаються цим питанням. Знай, що лікування дозволено лише державним установам охорони здоров’я. Довіряй тільки професіоналам – медикам!
ЧИ можливо повністю вилікуватися від наркоманії? Все залежить від бажання жити по — іншому. Чудодійних методів, ліків і операцій, які можуть вирішити проблему замість самої людини, не існує. Але без професійної допомоги позбавитися від наркотичної залежності досить проблематично. У будь-кого є шанс, але щоб його використати, потрібно бути готовим до тривалої праці.